تاریخچه هئیت سوار کاری استان البرز

تاریخچه هئیت سوار کاری استان البرز:

هئیت سوار کاری استان البرز در سال 1390به مدیریت جناب آقای حسن محمد علیزاده تاسیس گردید.با درایت و مدیریت خوب ایشان برخلاف عرف که مرسوم است دبیر هئیت توسط مدیر انتخاب گردد در یک حرکت مبتکرانه انتخاب توسط جامعه سوارکاری استان البرز با رای اکثریت صورت گرفت.

از نظر ایشان انتخاب به جای انتصاب مزایای بسیاری دارد ، که مهمترین آنها همکاری بی دریغ و خالصانه جامعه با دبیر منتخب خودشان است ودر پی آن باعث پیشرفت هرچه بیشتر جامعه در زمان کوتاه می گردد.با این روش ازخرد جمعی درروند کارها استفاده میشود که معمولا بهترین بازدهی را در کارها میدهد.

در انتخابات دبیر هئیت 2نفر کاندیدا اعلام آمادگی نمودندکه با رای اکثریت آقای هوشمند پیروز میدان شدند.

ایشان از پیش کسوتان سوار کاری ویکی از بهترین گوهرهای با تجربه در صنعت اسب کشورمان محسوب می شوند که سابقه دیرینه در سوار کاری،آموزش سوار کاری،پرورش اسب وابداع طرحهای جدید در برگزاری به روز مسابقات پرش با اسب هستند.

بله روش مدیربازکاوت و معتقد به خرد جمعی بهترین جواب را به جامعه سوار کاری داد ومبین این بودکه انتخاب اکثریت معمولا بهترین انتخاب است چرا که این دبیر با زکاوت توانست ره هزارشبه را یک شبه طی کند و در زمان بسیار اندک این هئیت نوپا را به هئیت قدرتمند سوار کاری در استان البرز تبدیل نماید.

از سیاستهایی که از همان بدو شروع کار هئیت سوارکاری استان البرز پیش رو گرفت حفظ حرمت پیشکسوتان در زمان حیات آنها بود.هیئت معتقد است، تکریم انسانها در زمان حیاتشان زیباتر است و می بایست کل جامعه سوار کاری کشور خصوصا سوارکارانی که جدیدا وارد این ورزش شده اندبا آنها آشنا شوندو قدرشناس ایشان باشند و بدانند که پیشرفت در این ورزش را مدیون چه کسانی هستند.

به همین دلیل جام های سوار کاری متعددی برگزار نمودند که اولین جام بزرگداشت استاد علی رضایی در سال1391 در باشگاه سوار کاری فرمان آرا بود که با استقبال بی نظیر جامعه مواجه شد.

سپس جام بزرگداشت استاد مهدی جمشید خانی و استاد رضا رضایی و جام پدر (بزرگداشت استاد مکاری نژاد)و اقای عبدالله بهرامی و..... که به نحو احسن برگزار شدند.

همین بزرگداشت ها بود که همبستگی جامعه را صد چندان نمود و باعث محبت وپیشرفت سوار کاری حتی در اقشار نونهال و نوجوان استان البرز شد.

سیاست  زیبای دیگر هئیت سوار کاری استان البرز حمایت از اسب ایرانی بود که مدیر محترم هئیت و دیگر اعضا اعتقاد براین دارند که اسب یک سرمایه ملی در کشور عزیزمان می باشد.

به گفته آقای علیزاده:( طی تحقیقاتی دانشگاهی که تا سال90 صورت گرفت سرمایه ملی در صنعت اسب حدود 70،000،000،000 ریال تخمین زده شده است که در مقابل این سرمایه حتی اجازه صادرات اسب به خارج از کشور را نداریم واین ظلمی بزرگ ازجانب کشورهای صاحب نظر در صنعت اسب به ما وارد شده است.چرا ما با این همه پتانسیل هنوز اکثر اسبهایمان را از کشورهای دیگر وارد میکنیم و توانایی تولید و تامین اسبهای خودمان را هم نداریم؟

به دلیل حمایت از اسب ایرانی بود که پیشنهاد هئیت البرز به فدراسیون سوار کاری مطرح شد تا در مسابقات رده مخصوص اسبهای ایرانی گنجانده و جایزه آنها بیشتر از اسبهای خارجی در نظر گرفته شود.این ایده چند سال اجرا شده و باعث استقبال بی نظیر از اسب ایرانی در مسابقات گردید.

از سیاستهای دیگر این هیئت توجه بیشتر به تشویق و جذب در رده نونهالان و نوجوانان و اهمیت دادن به برگزاری هفتگی مسابقات آنها بوده است.

در سال 1394 طبق روال قبل انتخابات دبیر هیئت سوارکاری استان البرزانجام شد که نتیجه آن انتخاب آقای یاشا بوئر با اکثریت آرا بود.ایشان مدیر باشگاه سوارکاری فرمان آرا و یکی از مدیران با ابتکار وبا درایت و دلسوز جامعه سوارکاری و از عاشقان اسب میباشد.

ایشان هم توانسته اند تغییرات زیبایی در اجرای مسابقات و ارتقای آنها در رده های مختلف داده و سیاستهای کلی این هیئت را با روشهای جدید خود بیشتر شکوفا نمایند.

آقای بوئر توجه ویژه به رده های نونهال و نوجوان دارند چرا که معتقدند می بایست فرهنگ سوارکاری را از سنین کمتر ارتقا داد و بیشتر به آینده سازان  جامعه سواری اهمیت دهیم تا بتوانیم جامعه رو به پیشرفت داشته باشیم.

از تلاشهای دیگر میتوان ،برگزاری مسابقات طبق برنامه تعیین شده وپیگیری جهت تاسیس انجمن ملی اسب و همچنین حمایت از تولید اسب ایرانی و تشکیل کمیته اجرایی هیئت برای بهبود درتصمیم گیری و بسیاری برنامه و اهداف دیگر را نام برد. 

هئیت سوار کاری استان البرز همچنان در راستای بهبود کیفی مسابقات و اجرای هر چه بهتر آنها وارتقای سطح سوار کاری جامعه و حمایت از اسب ایرانی از هیچ تلاشی دریغ نمی کند وبا آغوش باز هر نوع پیشنهادوهمکاری باعزیزانی که می توانند به تعالی این جامعه یاری رسان باشند را پذیرا است.

 

                                                                                                                                هیئت سوارکاری استان البرز

                                                                                                                                                 شهریور 94  

آرشیو اخبار